Hakkımızda

FOLYOTERM

1991 yılında sektörde uzun bir yolculuğa çıktığı inancıyla ilk adımını atan Folyoterm aradan geçen 26 yıl gibi bir sürede öncü firmalardan biri olmayı başarmıştır.Başlangıçta sektörün/pazarın küçük olmasına rağmen, ihtiyaçlara uygun adımlar atarak büyümeyi başaran firmamız 2001 yılına kadar öncelikle levha üretimine devam etmiştir.Sektörün hızlı büyümesi yanında o yıllarda arz-taleb dengesinin kurulamadığını ve ihtiyacın büyüklüğünü tesbit ederek 2001 yılında termoform sektörüne girmiştir.Yeni makine, kalıp ve modelleriyle hem yurt için de hem de yurt dışında kısa bir sürede önde gelen firmalardan biri olmayı başarmıştır.Yaptığı yeni yatırım ve ürünleriyle aynı zamanda ülke ekonomisine de istihdam ve döviz geliriyle katkıda bulunmaktadır.Pazar ve hedeflerini büyüten firmamız 2009 yılında Osman Kartal’ın firmaya ortak olmasıyla gücüne güç katmıştır.Bu motivasyon ile üretim kapasitesini ve ürün kalitesini arttırmak için 15 bin m²’lik daha hijyenik şartlar sağlayan kapalı üretim alanına kavuştuğu gibi kapasitesini de artırmıştır. Yeni makine yatırımlarıyla, profesyonel ekibiyle gittikçe güçlenmiş, halen 600’den fazla ürün kalemiyle, iç piyasa yanında 50’nin üzerinde ülkeye ihracatı başarmıştır. Hizmette sınır tanımayan firmamız ambalaj sektöründe yoluna güvenle devam etmektedir.

Folyoterm levha-ambalaj üretim ve hizmetleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde sürmektedir. ISO 9001 Kalite ve IQ Net Sertifikaları AFNOR CERTIFICATION tarafından ‘’ PVC, PET, PP, PS Folyo Üretimi, Pazarlaması ve Satışı’’ ve ‘’ Plastik Gıda Kapları, Kaseler, Tepsiler ve Her Türlü Thermoform-Vakum Şekillendirme Ambalaj Ürünlerinin Tasarımı, Üretimi, Pazarlaması ve Satışı’’ kapsamında onaylanmıştır.

Ambalaj

Sektörde, müşteri ve tüketici memnuniyetini üst seviyede tutmak,


Ürün Çeşitliliği

Ürün çeşitlerimizi, müşterilerimize özgü ve yaratıcı çözümlerle geliştirmek.


Uluslararası Standart

Uluslararası kabul görmüş standartlarda ambalaj ürünleri üretmek ve bu konuda en iyi hizmetleri vermek.


Kalite

Kalite yönetim sistemini tüm çalışanların katılımı ile desteklemek ve artırmak.


Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği Sistemine ve ilgili Yasalara uyarak, müşterilerimize güvenle kullanabilecekleri ürünler sunmak,


Çalışma Ortamları

Temiz ve güvenilir çalışma ortamı sağlamak için çalışanları sürekli bilinçlendirmek/eğitmek.


Gıda Güvenlik Politikamız

Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda kaliteli ambalaj ürünü sunmayı temel alırken, hammadden son ürüne ve tüketici eline kadar geçen süreçteki proses ve basamakların; gıda güvenliğini bozmayacak şekilde uygulanmasını sağlamak ana hedefimizdir. Bu da ürünlerimizin sağlık kurallarına, hijyenik şartlara, ilgili yasalara, tüzüklere ve yönetmeliklere uygun olmasını titizlikle sağlamaktan geçmektedir.

VİZYON & MİSYON

Vizyonumuz
Tek Kullanımlık Plastik Gıda Kapları ve Ambalaj Sektöründe hem yurt içinde hem de uluslararası pazarda öncü tedarikçi firma olmak.

Misyonumuz
Günden güne yoğunluğu artan insan hayatını, mevcut ve ihtiyaçlara göre üretimine katacağı yeni ürünlerle kolaylaştırmaktır.

Değerlerimiz
• İnsan İhtiyatçlarına cevap veren, hayatlarını kolaylaştıran ürünler üretmek.
• Bilgi birikiminin ve tecrübenin öneminin farkındalığıyla sektördeki gelişmeleri yerinde ve zamanında takip edip güncel kalmayı başarmak.
• Personeliyle aile ortamı yaratıp, ekip ruhuyla hızına hız katmak.
• Yapacağı her yatırımda insan ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemek.
• Geçmişteki tecrübesi rehberliğinde bugünki hazırlıklarıyla geleceğe şekil vermek.
• Sektördeki teknolojik gelişmeleri takip edip hijyenik, kaliteli, hızlı, verimli ve düşük maliyetli üretim yapmak.
• Ülke ekonomisine istihdam ve döviz geliriyle katkıda bulunmak.
• Toplum ve çevre duyarlılığıyla sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek.